BMI
Wskaźnik Masy Ciała

Twój Wzrost
w centymetrach
Twoja Waga
w kilogramach


Twoje BMI TO:

Komentarz:Moja Dieta
Kategorie

Czego unikać podczas stosowania diet

Zdrowe odżywianie to obecnie bardzo modny temat. Na polskim rynku od jakiegoś czasu pojawiło się mnóstwo produktów zawierających mniej tłuszczów, tzw. produkty light. oraz artykułów spożywczych ubogich o sztuczne barwniki i cukry. Społeczeństwo zmierza do chudej, ale też i zdrowej sylwetki. Jednak czy wymienione produkty są bezpieczne? A może dbać o zdrowie można w prostszy sposób niż faszerować się podejrzanymi, lansowanymi przez sklepy towarami?

Meditation

Decydując się na zdrowy tryb życia należy zrezygnować lub tez ograniczyć spożywanie niektórych produktów. By uniknąć problemu niedoboru wapnia trzeba wyrzec się kofeiny i soli stosowanych w nadmiernych ilościach, gdyż zwiększają one filtrację nerek, a w ten sposób przyczyniają się do zmniejszania chłonności wapnia. W zdrowej diecie nie powinny się znajdować także napoje gazowane zawierające miedzy innymi kwas fosforowy odpowiedzialny za niszczenie szkliwa zębów. Warto też zwrócić uwagę na tabletki, zioła czy inne środki dostępne w aptekach służące do wspomagania odchudzania. Ich fenomenalne działanie polega przede wszystkim na odwodnieniu organizmu, co łączy się z szybką utratą na wadze. Należy uważać na takie suplementy diety. Spalanie zbędnego tłuszczu jest możliwe tylko przy ujemnym bilansie kalorycznym, wspomaganym regularnymi ćwiczeniami fizycznymi. Innej drogi do skutecznego odchudzania nie ma i trzeba mądrze podchodzić do wyżej wspomnianych preparatów, przede wszystkim nie dać się omamić reklamom gwarantującym szybki rezultat szczególnie bez efektu jojo. Co więcej stosowanie takich ziółek może prowadzić do utraty zdrowia, ponieważ mają one działanie moczopędne i przeczyszczające. W ten sposób wypłukuje się z organizmu potrzebne substancje odżywcze, kwasy i witaminy, również nadmierne spożywanie wspomnianych leków odchudzających może przyczynić się do złamań, niedożywienia, kłopotów z krzepliwością krwi, bólów mięśni i kości oraz złego stanu układu nerwowego.

Wiadomo, że ludzie stosują najchętniej najprostsze rozwiązania, szybko dające widoczne efekty. Ale nie tędy droga. Gdy człowiek zapragnie stosować zdrowy tryb życia musi przede wszystkim zmienić sposób myślenia. Wszystkie procesy powinny mieć swój początek w mózgu. Gdy przekroczy własną barierę myślenia, wtedy musi zabrać się za ułożenie odpowiednio zbilansowanej diety, której podstawą będą ćwiczenia fizyczne.

Tagi: , , , , , ,

Zostaw odpowiedź

Protected with SiteGuarding.com Antivirus