BMI
Wskaźnik Masy Ciała

Twój Wzrost
w centymetrach
Twoja Waga
w kilogramach


Twoje BMI TO:

Komentarz:Moja Dieta
Kategorie

Dieta Atkinsa – problemy zdrowotne

Zła wiadomość dla ludzi stosujących Dietę Atkinsa. Najnowsze amerykańskie badania wykazały, że długotrwałe stosowanie może prowadzić do zatykania naczyń krwionośnych, co z kolei powoduje zawał mięśnia sercowego i na przykład udar mózgu.

Lekarze z Beth Israel Deaconess Medical Center na Uniwersytecie Harvarda testowali na myszach dwie diety: „normalną”, zbilansowaną dietę oraz nisko węglowodanową i wysokobiałkową jednocześnie.

Po dwóch tygodniach takich testów myszy na diecie z niską zawartością węglowodanów miały dwukrotnie częściej zatkane tętnice niż te, które odżywiały się tradycyjną, ale zdrową żywnością dietetyczną. Dotkowo dochodzi tutaj problem zakwaszania organizmu przez spożywanie dużej ilości białek.

Cholesterol pozostał bez zmian, a co więcej, naukowcy i lekarze ostrzegają, że poziom cholesterolu nie jest decydującym i jedynym czynnikiem, który prowadzi do zatkania tętnic.

Dieta Atkinsa jest bardzo popularna. Stosuje ją także wiele gwiazd – np. Renée Zellweger i Jennifer Aniston – co tylko przysparza jej zwolenników, niemniej jednak warto zwrócić na wspomniane zagrożenia jakie niesie ze sobą jej stosowanie.
Podobno najlepsza pod względem zdrowotnym jest dieta zbilansowana, ograniczająca delikatnie węglowodany i trójglicerydy.

Zostaw odpowiedź

Protected with SiteGuarding.com Antivirus