BMI
Wskaźnik Masy Ciała

Twój Wzrost
w centymetrach
Twoja Waga
w kilogramach


Twoje BMI TO:

Komentarz:Moja Dieta
Kategorie

Dieta proteinowa Pierre’a Dukana

Dieta doktora Dukana jest francuską wariacją na temat diety białkowej. Wydaje się być bardziej zbalansowana i tym samym zdrowsza i bezpieczniejsza dla naszego organizmu. Duże ilości protein, które przyjmujemy w tej diecie bynajmniej nie mają tylko charakteru budulcowego, wykorzystujemy raczej to, że cząsteczka białka pochłania najwięcej energii przy jej przetworzeniu w naszym organizmie.

dukan diet
Dieta podzielona jest na cztery etapy:

1. Etap ataku

2. Właściwy etap utraty wagi

3. Etap utrwalenia wagi

4. Etap stabilizacji

W pierwszej fazie jemy tylko i wyłącznie produkty białkowe, bez zawartości tłuszczu i węglowodanów. Jemy chude mięso drobiowe, ryby, kefiry i serki serwatkowe. Możemy pić wodę, niesłodzoną kawę i herbatę oraz napary ziołowe. Faza ataku powinna trwać maksymalnie 5-7 dni.

W fazie właściwej utraty wagi wzbogacamy naszą dietę o surowe i gotowane warzywa.  Możemy stosować naprzemiennie dietę czysto proteinową oraz fazę łączona – to zwykle daje najlepsze efekty.

Faza utrwalenia wagi polega na wzbogaceniu naszego odżywania w produkty mleczne, sery oraz pieczywo pełnoziarniste. Długość stosowania trzeciej fazy uzależniona jest od ilości kilogramów jakich udało nam się pozbyć. Liczbę kilogramów mnożymy razy dziesięć co określa liczbę dni trwania trzeciej fazy diety dr Dukana. Przykładowo jeśli schudliśmy 8 kilogramów, faza trzecia powinna trwać osiemdziesiąt dni.

W fazie utrwalania wagi możemy pozwolić sobie na jednodniową ucztę, jedząc na co mamy ochotę zachowując jednocześnie umiar. Jeden dzień w tygodniu stosujemy za to fazę ataku.

Faza stabilizacji powinna trwać przez resztę czasu naszego życia. Jest swego rodzaju zachowaniem dobrych nawyków żywieniowych jakie udało nam się wypracować podczas trwania poprzednich faz.  Ograniczamy owoce bogate w cukry proste jak suszone śliwki, banany, czereśnie. Jeden dzień w tygodniu stosujemy fazę ataku. Staramy się spożywać jak najwięcej produktów białkowych i warzy ograniczając przy tym tłuszcze i węglowodany.

Tagi: , , ,

Zostaw odpowiedź

Protected with SiteGuarding.com Antivirus