BMI
Wskaźnik Masy Ciała

Twój Wzrost
w centymetrach
Twoja Waga
w kilogramach


Twoje BMI TO:

Komentarz:Moja Dieta
Kategorie

Czemu nie mogę schudnąć? – Czemu diety odchudzające są nieskuteczne?

W pogoni za szczupłą sylwetką ludzie stosują różne diety. Jednak często okazuje się, że te diety odchudzające się nie sprawdzają. Osoby z nadmiarem tkanki tłuszczowej najpierw wyrzekają się jedzenia i stosują ostrą dyscyplinę, tylko po to, by po paru dniach, tygodniach, miesiącach, przekreślić cały swój wysiłek i wrócić do poprzedniej wagi lub starych nawyków żywieniowych.

centymetr

Przyczynę takiego stanu rzeczy można upatrywać w ogromnym stresie i zamęcie emocjonalnym podczas stosowania diety. Większość diet proponuje ludziom schudnięcie w krótkim, określonym czasie, często za dosyć wysoką cenę, między innymi za cenę dobrego samopoczucia a nawet zdrowia. Dzieje się tak dlatego, że diety polegają na wymuszaniu niedożywienia, pod względem ilości i jakości. Często diety opierają się na pożywieniu zawierającym niedostateczne ilości białka, witamin, tłuszczów, mikroelementów, ale w zamian dające minimum kalorii. Jednak trzeba zwrócić uwagę, że taki sposób jedzenia nie zaspokoi podstawowych potrzeb energetycznych i nie zapewni pełnego odżywienia komórkom. Żeby tkanki i narządy mogły funkcjonować prawidłowo trzeba im dostarczyć przynajmniej minimum substancji odżywczych. Nie wolno stosować nierozsądnych głodówek, ponieważ organizm zbyt szybko, a także nieracjonalnie zużywa rezerwy tłuszczowe i może być to przyczyną zwyrodnienia narządów wewnętrznych oraz wielu chorób. Takie niskotłuszczowe diety głodowe nieodpowiednio stosowane powodują niebezpieczne zmiany w gruczołach, u dziewcząt może się to objawić w postaci zaniknięcia miesiączki. Często to ludzie nieprawidłowo podchodzą do stosowania diet. Przestają jeść albo ograniczają ilość spożywanych pokarmów z dnia na dzień, wydzielając sobie wyłącznie głodowe porcje. Taka postawa jest nieprawidłowa i na pewno nie pomoże osiągnąć oczekiwanego rezultatu na długi czas.
Nie można zastosować się tylko do części diety, wybierając te fragmenty, które komuś najbardziej odpowiadają i pozwalają szybciej schudnąć. Odpowiednia dieta to często filozofia życia i polega ona na bogatym i zróżnicowanym jadłospisie, obfitującym we wszystkie produkty spożywcze. Głodówki powodują tylko szybą utratę wagi, za cenę dobrego samopoczucia. Zaś po jakimś czasie i tak wraca się do poprzednich nawyków żywieniowych i poprzedniej wagi. W ten sposób można prędzej wyniszczyć organizm niż doprowadzić do jego zdrowego wyglądu.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Protected with SiteGuarding.com Antivirus