BMI
Wskaźnik Masy Ciała

Twój Wzrost
w centymetrach
Twoja Waga
w kilogramach


Twoje BMI TO:

Komentarz:Moja Dieta
Kategorie

Farmaceutyki podczas odchudzania

Czasami nasz proces odchudzania wymaga wsparcia. Nie jesteśmy zadowoleni z przebiegu kuracji i stosujemy rozmaite dopalacze czy leki wspomagające. Niestety jak chodzi o złe podejście do pewnych spraw, to ta różnorodność wśród ludzi polega też na tym, iż po prostu człowiek podchodzi różnie do siebie, do swojej sylwetki, swojego wyglądu i ogólnie do swojej osoby, przez co niestety najczęściej ludzie po prostu się nie lubią, zamiast się zaakceptować takimi jakimi się jest. Niestety ważne jest, żeby nie popaść w skrajne kompleksy i odchudzanie zamiast dawać nam szczęście, będzie tylko coraz bardziej nas zniechęcało do jakichkolwiek działań w tym kierunku. Jakie są tego efekty? Otóż efekty są takie, że wśród zarówno młodych ludzi jak i wśród tych ludzi starszych obserwowany jest proces, który niestety pojawia się w złym momencie i przeprowadzany jest w nieodpowiedni sposób.

Przede wszystkim nie możemy sięgać po wspomagacze już na początku naszej drogi ku smukłej sylwetce. Na samym początku powinniśmy przetestować kilka diet i wybrać tą, która nam najbardziej odpowiada i minimalizuje nieprzyjemne skutki tego procesu, jak głód, osłabienie, bóle głowy, brak energii. Jeśli tempo w jakim zrzucamy zbędne kilogramy uznajemy za zbyt powolne, powinniśmy w znaczący sposób zwiększyć aktywność fizyczną. Ćwiczenia, szczególnie te aerobowe – tenis, pływanie, rower, bieganie, wioślarz z pewnością w zdrowy sposób pozwolą nam szybciej gubić zbędny tłuszcz. Jeśli zaczynamy wspomaganie farmakologiczne powinniśmy zrobić to właśnie na tym etapie, zaopatrując się chociażby w L-karnitynę. Ważne jest żeby stosować preparaty, które wspomagają spalanie tłuszczu właśnie podczas wysiłku fizycznego – właśnie takim lekiem jest L-karnityna. Nie zda ona egzaminu, gdy będziemy stosować jedynie dietę, ważny jest tutaj ten wysiłek fizyczny, który zwiększa nasze zapotrzebowanie na energię. L-karnityna przerabia nasz zgromadzony tłuszcz właśnie na energię, która jest wykorzystywana podczas aktywności.
Szczególnie na początku naszej drogi powinniśmy unikać preparatów typu Chitosan i wszelakich innych ograniczających wchłanianie substancji pokarmowych przez nas organizm. Chitosan działa w sposób taki, iż tworzy chitynowo-celulozową papkę na dnie naszego żołądka, i tym samym nie pozwala w normalnych ilościach wchłaniać się substancjom odżywczym przyjmowanym w pożywieniu. Wiążąc jednocześnie tłuszcze i węglowodany, co akurat jest korzystne, ze względu na charakter diety, ale również wiąże substancje bardzo potrzebne, jak mikroelementy, białka, witaminy. Stosując taki preparat powinniśmy mieć sporą wiedzę jak zsuplementować naszą dietę, żeby nie doszło do poważnych niedoborów w naszym organizmie. Najlepiej w takim wypadku skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem i dobrać odpowiednie racje przyjmowanych pokarmów i preparatów witaminowych oraz suplementów.

Tagi: , , ,

Zostaw odpowiedź

Protected with SiteGuarding.com Antivirus