BMI
Wskaźnik Masy Ciała

Twój Wzrost
w centymetrach
Twoja Waga
w kilogramach


Twoje BMI TO:

Komentarz:Moja Dieta
Kategorie

Wpływ diety na wygląd cery

Wiele osób w dojrzałym wieku skarży się na niedoskonałości cery, które powinny zniknąć po okresie przekwitania. Okazuje się, że trądzik młodzieńczy to problem nie tylko młodzieży, ale wszystkich, którzy mają problem z odpowiednią gospodarką hormonalną. Na wygląd cery można jednak wpłynąć stosując się do kilku podstawowych zasad żywieniowych. Zmiana stylu życia oraz nawyków żywieniowych z pewnością pomoże pozbyć się problemów z cerą. Trzeba jednak pamiętać, że nie wystarczy kilka tygodni wyrzeczeń, nowe zasady powinny obowiązywać już zawsze, ponieważ w innym wypadku można spodziewać się powrotu trądziku.

piekna_cera

Niedoskonałości, czyli wypryski i wągry powstają nie tylko z powodu nadmiaru produkcji serum naturalnego dla wieku dojrzewania. Mogą być także skutkiem niewłaściwej diety. Aby pozbyć się trądziku należy zrezygnować ze słodyczy oraz sztucznie słodzonych napojów. Konieczne jest także wyeliminowanie z jadłospisu potraw smażonych na głębokim tłuszczu i zawierających duże ilości cholesterolu. Słodycze warto zastąpić owocami. Jeśli w zwyczaju ma się podjadanie chipsów prze telewizorem, niech od momentu rozpoczęcia diety będą to bakalie czy inne suszone smakołyki. Zamiast gazowanych napojów zaleca się świeżo wyciskane soki oraz duże ilości wody mineralnej.  Osoby, które cierpią na nadmiernie wydzielane serum powinny maksymalnie ograniczyć ilość spożywanej soli, ponieważ powoduje ona dojrzewanie tzw. zaskórników utajonych i powoduje pojawianie się wyprysków. Dieta osoby leczącej niedoskonałości cery powinna musi być także wolna od sztucznych barwników i aromatów oraz konserwantów. Menu powinno być więc wypełnione potrawami przygotowywanymi samodzielnie, a nie tzw. zupami z torebki czy słoika. Bolesną prawdą jest fakt, że używki takie jak kawa, herbata a nawet kakao utrudniają leczenie trądziku, należy więc zastąpić je wspomnianą już niegazowaną wodą mineralną albo herbatkami owocowymi.

Wygląd cery jest silnie uzależniony od trybu życia. Na twarzy może rysować się zmęczenie czy osłabienie. Skóra reaguje także na substancje, które spożywa się w posiłkach. Dlatego tak ważne jest dbanie o pełnowartościową dietę eliminującą wszelkie szkodliwe składniki. Można mieć pewność, że usuwając z jadłospisu słodycze, tłuszcze i używki wygląd cery z czasem zacznie się poprawiać. Jednocześnie wraz z trądzikiem zniknie zmęczenie, a zdrowy wygląd skóry twarzy będzie szedł w parze z lepszym samopoczuciem, wynikającym ze zmiany nawyków żywieniowych.

Tagi: , , , , , , ,

Zostaw odpowiedź

Protected with SiteGuarding.com Antivirus