BMI
Wskaźnik Masy Ciała

Twój Wzrost
w centymetrach
Twoja Waga
w kilogramach


Twoje BMI TO:

Komentarz:Moja Dieta
Kategorie

Afirmacja – pozytywne myślenie

Istnieje wiele metod odchudzania. Trzeba jednak pamiętać, że odchudzanie zaczyna się przede wszystkim w „głowie”, to znaczy jest pewnym sposobem życia, filozofią, a nie tylko i wyłącznie ograniczeniem spożywania pokarmów, którego rezultatem ma być piękna i szczupła sylwetka. Odchudzanie należy też wspomóc jakąś pozytywną metodą psychologiczną, by zachęcić swoją podświadomość do wysiłku i stosowania diety.

afirmacja-a-odchudzanie

Dobrą metodą sprawdzającą się przy czynności odchudzania jest technika afirmacji. Polega ona na wygłaszaniu lub pisaniu pozytywnych zdań i opinii, które należy zastąpić przeświadczenia tkwiące w ludzkiej podświadomości. Takie twierdzące zdania na swój temat trzeba powtarzać codziennie, po dziesięć – dwadzieścia razy. Mogą to być zdania typu: „Ja kocham i aprobuję siebie” albo „Wszystko, co jem przyczynia się do mego zdrowia i urody”. Oczywiście można wymyślać samemu zdania lub poszukać fachowej literatury dotyczącej techniki afirmacji, gdzie na pewno będą podane dalsze przykłady. Technika afirmacji cieszy się dużą popularnością i często wspomina się o jej skuteczności, ponieważ jest metodą twórczą i sprawczą, a także sprawia, że powtarzanie pozytywnych myśli, wpływa pozytywnie na rezultaty, które się chce osiągnąć. Afirmacja pozwala także okiełznać ciało i poddać je nakazom umysłu. Usuwając negatywne myśli o własnym ciele, jedzeniu i negatywnej samoocenie, zyskuje się pozytywne myślenie, co jest jedyną drogą do osiągnięcia trwałych wyników w odchudzaniu. Afirmacje można porównać do programowania komputera, dzięki nim dana osoba programuje swoje ciało i umysł na odniesienie pozytywnych rezultatów a nawet sukcesu. Tę metodę można stosować także podczas rzucania palenia albo gdy ktoś chce pozbyć się złych nawyków i przeszkadzających mu wad. Jednak należy pamiętać o wytrwałości i konsekwencji. Nie można zmieniać planów i treści afirmacji, ponieważ nie osiągnie się oczekiwanych wyników.
Wiadomo, że jedne afirmacje działają szybciej, inne wolniej, zależy to po prostu od danej osoby i przeświadczeń tkwiących w jej podświadomości. Jednak każdy ma szansę zrealizować swoje plany, wystarczy tylko wyzbyć się negatywnych wzorców myślenia, wybaczyć sobie, kochać siebie i stosować pozytywne myślenie każdego dnia. Takie podejście do życia gwarantuje powodzenie i sukces zarówno odnośnie odchudzania jak i innych życiowych celów.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Protected with SiteGuarding.com Antivirus