BMI
Wskaźnik Masy Ciała

Twój Wzrost
w centymetrach
Twoja Waga
w kilogramach


Twoje BMI TO:

Komentarz:Moja Dieta
Kategorie

Joga uczy świadomego podążania za pragnieniami

Joga to nie tylko relaksujące ćwiczenia, ale także uniwersalne zasady etyczne i moralne, które powinno się przestrzegać rozpoczynając przygodę z jogą. Jednak okazuje się, że ćwicząc nie trzeba rezygnować z przyjemności i własnych pragnień, zwłaszcza, jeśli służą one rozwojowi danej osoby.

joga_a_odchudzanie

W jodze nie chodzi wyłącznie o odbieranie sobie przyjemności życia. Podążanie za pragnieniami może być pozytywną siłą, która pomoże człowiekowi zjednoczyć swoje ciało, umysł i duszę. Pragnąc ludzie często dokonują licznych zmian w swoim życiu, ponieważ to inspiruje, a przede wszystkim dodaje odwagi, by wychodzić poza ramy bezpiecznej przestrzeni, w której się dotychczas żyło. Naturalnym skutkiem jogi jest trening ciała i wyciszenie umysłu, ale ta metoda służy głównie zharmonizowaniu ciała i umysłu właśnie po to, by świadomie podążać za odpowiednimi i dobrymi dla własnego rozwoju pragnieniami. Warto też dążyć do spełnienia pragnień, które mają na uwadze dobro innych ludzi lub dzięki którym człowiek może wyrazić swój talent, potencjał lub radość życia. Joga nie jest zbyt trudna i wcale nie trzeba chodzić na specjalne zajęcia, by się nauczyć podstawowych technik wyciszania umysłu i zmysłów. Wystarczy usiąść na podłodze w prostej pozycji, mianowicie lewą nogę zgiąć w kolanie, lewą stopę położyć blisko biodra, lewą dłoń ułożyć wygodnie na udzie, zaś prawą dłoń podeprzeć lekko głowę. Oczy muszą pozostać zamknięte, by nie przeszkadzały żadne doznania wzrokowe. Najważniejszy jednak jest oddech. Należy oddychać przez nos, nie kontrolując oddechu, to nie są ćwiczenia fizyczne, w których na daną ilość brzuszków trzeba zrobić daną ilość wdechów i wydechów. W tym przypadku należy pozwolić, by oddech był naturalny, a przede wszystkim spokojny. Dwie – trzy minuty w tej pozycji wystarczą, by wsłuchać się w swój wewnętrzny głos, który wskaże pragnienia warte uwagi i spełnienia. Takie krótkie ćwiczenie pozwoli również zrelaksować ciało i umysł przed kolejnymi wyzwaniami. Dlatego warto je stosować w ciągu dnia, nawet w pracy, jeśli to oczywiście możliwe. Przecież pragnienia mogą być różnego rodzaju, nawet zwykłe, codzienne. Im również trzeba poświęcić chwilę uwagi i refleksji czy ich spełnienie jest potrzebne i możliwe.
Podczas praktykowania jogi należy pamiętać, że nie ma ona za zadanie ograniczać człowieka, tylko dążyć do jego rozwoju. Głównie rozwoju świadomości, ale też i głębi przeżyć. Zaś pragnienia sprawiają, że ludzkie życia staje się bogatsze.

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

Protected with SiteGuarding.com Antivirus