BMI
Wskaźnik Masy Ciała

Twój Wzrost
w centymetrach
Twoja Waga
w kilogramach


Twoje BMI TO:

Komentarz:Moja Dieta
Kategorie

Problemy z nadwagą

Nadwaga jest szczególnie nieprzyjemna i nie ma dziedziny życia, na którą nie działałaby w sposób destrukcyjny. Zastanawiające jest, dlaczego osoby otyłe tak kurczowo trzymają się tego stanu. Czemu nie mogą schudnąć albo, chociaż utrzymać właściwej, proporcjonalnej do budowy swojego ciała wagi?

nadwaga_duzy_problem
Ludzie od wieków walczą z nadwagą. Naukowcy twierdzą, że musi istnieć jakiś ważny powód psychologiczny, dla którego ludzie chcą rezygnować z nadwagi. Przede wszystkim ludzie powinni zdać sobie sprawę, że ich wygląd i zdrowie zależą głównie od tkwiących wewnątrz, a dokładnie w podświadomości przeświadczeń, że tacy, a nie inni muszą być. Znowuż innym ludziom nadwaga kojarzy się z bezpieczeństwem, zamożnością, siła, a także ciepłem. Często taki stan jest mylony ze zdrowiem, ale trzeba wiedzieć, że jest to nieprawda. Wymienione przekonania są głęboko ukryte w ludzkiej podświadomości i można je wydobyć tylko poprzez zastosowanie specjalnych technik relaksacyjnych, wizualizacyjnych i psychoanalitycznych. Jeśli ktoś pragnie zmienić swoje życie, musi zmienić całkowicie swój sposób odżywania się, szczególnie jeśli pragnie pozbyć się nadwagi i cieszyć się zdrowiem. Ważne jest przebudowanie przeświadczeń z podświadomości, w przeciwnym razie zmiany będą wyłącznie powierzchowne i nietrwałe. Trzeba zdać sobie sprawę, że stosowanie diety, ćwiczeń fizycznych, nawet specjalnych masaży lub leków odchudzających nie zmieni niczyjego wyglądu, chyba, że na chwilę. Proces zdrowego trybu życia oraz chudnięcia zaczyna się w umyśle i należy zdobyć pełne pozwolenie, a także stworzyć obraz własnej sylwetki by móc przejść do realizacji wyznaczonego planu. Dopiero wtedy można zacząć powoli wprowadzać zmiany, odnośnie jedzenia i całego stylu życia. Po krótkim czasie okaże się, że ograniczenia dietetyczne, nie stanowią żadnego problemu, ponieważ wypływają z podstawowych potrzeb ciała.
Każda dieta powinna najpierw zacząć się w umyśle. Nie można przechodzić do surowej diety, ograniczać dawek pożywienia bez uzgodnienia tego z samym sobą. Organizm nie pogodzi się z głodówkami, ponieważ trzeba mu dostarczać podstawowych witamin i elementów żeby odpowiednio funkcjonował. W przeciwnym wypadku będzie się buntował, zaś myśli nie opuści wizja spożywania smacznego posiłku. W ten sposób można wpaść w depresję lub nawet zagrozić własnemu zdrowiu. Dlatego najpierw trzeba oczyścić umyśl, a dopiero później ciało.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Protected with SiteGuarding.com Antivirus